BRAL zoekt een secretariaatsverantwoordelijke (m/v/x)

 

Functieomschrijving

BRAL is actief op heel wat terreinen in Brussel, dat maakt dat onze organisatie een levendige en drukke omgeving is, waarbij jij er voor zorgt dat het secretariaat de olie in de machine is. Op automatische piloot draaien is er bij BRAL maar zelden bij, en je voelt je thuis in die flexibele rol.

Je bent de eerste stem die mensen horen als ze telefoneren met BRAL. Je werkt nauw samen met de coördinator en je ondersteunt je collega’s zowel administratief als bij het opzetten van acties voor BRAL. Daarnaast verzorg je mee het communicatieve werk van BRAL en ben je een aanspreekpunt voor onze leden en achterban.

Dit zijn de taken die bij je functie horen:  

 • Onthaal & ledenadministratie: een uitnodigend onthaal voor BRAL (NL én FR) op ons kantoor, en dit zowel telefonisch als via ons algemeen emailadres. Je bent een belangrijk aanspreekpunt voor onze leden, en volgt de ledenadministratie op.
 • Personeel: Je bent samen met de coördinator het aanspreekpunt voor vragen m.b.t. personeelsbeleid (arbeidsreglement, afwezigheden, verlof, ziekte, …), en je verzorgt de opvolging met het sociaal secretariaat.
 • Boekhouding en financiën: Samen met de coördinator volg je de dagelijkse boekhouding op (betalingen en registratie). Je houdt nauwgezet de administratieve en financiële opvolging van de subsidiedossiers mee in het oog, en je staat bij in het rapporteren naar de overheden.
 • Kantoor: Je bent verantwoordelijk voor de praktische organisatie van het kantoor (post, bestellingen, benodigdheden, externe diensten voor IT en onderhoud, …) en je verzorgt de secure opvolging van onze bibliotheek en archief.
 • Communicatie & activiteiten: samen met de communicatieverantwoordelijke verzorg je de BRAL-communicatie (website up to date houden, nieuwsbrief, ledenmails, etc.). Je staat je collega’s bij waar nodig voor het organiseren van activiteiten.

Bij BRAL werk je niet alleen, je wordt gesteund door een team van gedreven collega’s die klaar staan met raad en daad. Als er bepaalde kennis of ervaring ontbreekt, bekijken welke vorming of opleiding er nodig is om je kennis bij te spijkeren.

Vereiste algemene kwaliteiten

 • BRAL is een Nederlandstalige vzw in het hartje van het meertalig Brussel, we vragen daarom een goede kennis van het Nederlands én Frans (een beetje Engels is ook mooi meegenomen). Je communiceert vlot en vriendelijk in deze twee talen.
 • Je bent nauwkeurig en je werkt proactief.
 • Je neemt initiatief om dingen voor elkaar te krijgen en je kan goed in een team werken.  Je collega’s kunnen rekenen op je inzet en enthousiasme.
 • Je hebt een goede kennis van de basis kantoorsoftware (MS Office: Word, Excel, Access, Outlook). Je kan snel je weg vinden in verschillende online toepassingen.
 • Je hebt een opleiding gevolgd over (of ervaring met) het beheren van een boekhouding van kleine vzw’s. Als dit niet het geval is, ben je bereid hiervoor een bijkomende vorming of opleiding te volgen.
 • Je bent af en toe bereid buiten de reguliere kantooruren (avond, weekend) te werken wanneer het werk dat vraagt.

Wij bieden

 • Een contract van onbepaalde duur, voltijds (80% bespreekbaar).
 • Verloning volgens barema’s socio-culturele sector (B1c, PC 329.01), rekening houdend met je relevante werkervaring.
 • Terugbetaling woon-werkverkeer met openbaar vervoer of fietsvergoeding.
 • Flexibele werkuren met aandacht voor het evenwicht werk/privé.

Interesse?

Bezorg ons een motivatiebrief en CV:

 • per mail: raf@bral.brussels
 • of per post: Raf Pauly (coördinator), BRAL – Stadsbeweging voor Brussel, Zaterdagplein 13, 1000 Brussel.

Heb je vragen over de job of de procedure? Is er iets niet duidelijk? Aarzel dan niet om contact op te nemen met onze coördinator, Raf Pauly, raf@bral.brussels, 0487 319 420.

Verloop van de sollicitatie:

 • Wij houden een selectie op basis van de ingestuurde CV en motivatiebrief, en nemen contact op met de kandidaten.
 • Daarna nodigen wij je eventueel uit voor een schriftelijke proef (ca. 1 uur) en een gesprek met een jury.