Interview stagiaire Eline

23/03/2022
Preview Board-7.jpg

Onze nieuwe stagiaire Eline zal ons team de komende maanden vervoegen. Eline is studente in de master Urban Studies aan de VUB-ULB en heeft voornamelijk interesse in sociale bewegingen en milieu. 

Onze nieuwe stagiaire Eline zal ons team de komende maanden vervoegen. Eline is studente in de master Urban Studies aan de VUB-ULB en heeft voornamelijk interesse in sociale bewegingen en milieu. 

Vanwaar komt je interesse in sociale bewegingen?

Voor ik begon aan de master Urban Studies, studeerde ik geschiedenis. Binnen die studie ontwikkelde ik al een grote interesse voor sociale bewegingen. Ik heb dan ook onderzoek gedaan naar de politieke invloed van de Belgische milieu- en natuurverenigingen en naar jongerenactivisme binnen de Nieuwe Sociale Bewegingen van de jaren ‘70. Uit dat onderzoek wist ik te concluderen dat jongeren, ondanks een beperkt netwerk, een drijvende kracht waren achter veel mobilisaties en voor veel verschillende thema's op de barricades stonden. Een trend die vandaag de dag ook herkenbaar is.  

Nu bekijk ik (milieu)activisme vanuit een hedendaags, stedelijk perspectief. De methode is anders, wat het spannend maakt. Ik kijk ernaar uit om met mensen in contact te komen en voeling te krijgen met wat er speelt onder de Brusselse bevolking. 

Hoe ben je bij BRAL terechtgekomen?

Ik was BRAL al eerder tegengekomen in het onderzoek voor mijn masterproef en had al enkele interviews afgenomen, onder andere met Steyn van BRAL. Naast mijn studies heb ik ook meegewerkt aan projecten rond burgerparticipatie. De werking van BRAL sluit heel nauw aan bij mijn interesses. Aangezien ik in het kader van mijn studies ook een stage moet doen, leek BRAL daarom voor mij een heel logische keuze. 

Wat ga je doen bij BRAL?

Mijn focus ligt op het bestuderen van burgercollectieven die strijden voor het behoud van groene ruimte in Brussel. Specifieker ga ik op zoek naar de netwerken die worden gevormd tussen de verschillende collectieven in Brussel. Ik probeer het netwerk van activisten te bekijken met een gewestelijke lens. Verder draag ik graag mijn steentje bij aan de huidige BRAL-projecten rond stedenbouw en het Super Terram-project. Ik kijk er heel erg naar uit om bij te leren over de dagelijkse werking van BRAL en te ontdekken wat er leeft in Brussel. 

Hoe ga je je onderzoek aanpakken?

Voor mijn onderzoek wil graag interviews afnemen met activisten van verschillende actuele burgercollectieven voor het behoud van stedelijke groene ruimte. Anderzijds ben ik benieuwd naar het perspectief van de overkoepelende milieu- en natuurorganisaties.

Als je zelf actief bent rond deze kwesties en bereid bent een interview te geven, kan je mij contacteren op eline.kristel.inghelbrecht@vub.be.  

Veel succes, Eline! We kijken uit naar je resultaten.

Read also