Stadsvernieuwing en gentrificatie: BRAL presenteert het verslag van de vragenlijst voor de leden

02/05/2023

Het werk van BRAL gaat vaak rond stadsvernieuwing, zowel rond de positieve als negatieve gevolgen ervan voor stad en bewoner. Rond dit brede en complexe thema hangt heel wat debat en controverse. Niettemin vraagt samen bijleren tijd. Voor we activiteiten organiseren, is het fijner om te weten of er ook een vraag en interesse naar is.

Een jaar geleden stuurden we onze leden een enquête over stadsvernieuwing en gentrificatie. Dankjewel aan de 27 leden die de tijd namen om deze bevraging in te vullen! We presenteren het verslag van de bevraging.

De antwoorden gaven ons een duidelijker beeld over een aantal zaken. We weten nu dat de leden van BRAL die de bevraging beantwoordden, weten waarover ze spreken. Ze vinden de positie van BRAL in het algemeen rond stadsvernieuwing en gentrificatie relatief duidelijk, ook al kan het voor een belangrijke groep mensen soms scherper. En ze hebben zin om activiteiten bij te wonen of mee te organiseren rond beide thema’s.

Met hun antwoorden gingen we aan de slag. De eerste vormingsactiviteit komt er volgende maand aan in de vorm van een uitstap naar Gent op vrijdag 9 juni over wonen, sociale strijd en verdringing. Je kan je daarvoor hier inschrijven. We brengen achteraf, zoals steeds, verslag van de uitstap uit. We kijken er naar uit je daar te zien.

Nogmaals bedankt aan onze leden voor hun medewerking!

Lees ook

 • Afbeelding
  Foto had

  Jaarverslag 2022

  BRAL strijdt voor een gezond, milieuvriendelijk en solidair Brussel. Van mobiliteit tot stedenbouw stellen we de Brusselaars centraal. Hoe doen we dat? We (onder)steunen hen met onze kennis en helpen hen om zelf initiatief te nemen. Samen verdedigen we onze belangen bij de overheid. Lees hier wat we deden in 2022.

 • Afbeelding
  foto
  Stadsplanning

  Stadsvernieuwing en gentrificatie: BRAL presenteert het verslag van de vragenlijst voor de leden

  Het werk van BRAL gaat vaak rond stadsvernieuwing, zowel rond de positieve als negatieve gevolgen ervan voor stad en bewoner. Rond dit brede en complexe thema hangt heel wat debat en controverse. Niettemin vraagt samen bijleren tijd. Voor we activiteiten organiseren, is het fijner om te weten of er ook een vraag en interesse naar is.

 • Afbeelding
  cover-jaarverslag2021.png

  Jaarverslag 2021 - Changing the game

  2021 was het jaar van CurieuzenAir. Luchtkwaliteit was nimmer zo hot en BRAL lag aan de basis van dit project, een echte gamechanger. Ook het meest mediagenieke braakland  van het land, Josaphat, was prominent aanwezig in 2021.